Програма Duxbury BrailleTranslator (DBT)

Програма Duxbury BrailleTranslator (DBT)
Duxbury BrailleTranslator (DBT) - це програма, призначена для перетворення плоскодрукованих текстів на тексти шрифтом Брайля та для підготовки текстів і файлів тактильної графіки до рельєфно-крапкового друку. Принцип роботи програми: перетворює набраний у програмі текст або завантажені текстові файли форматів MS Word, WordPerfect, HTML на тексти шрифтом Брайля. Підтримує 170 мов та їх варіантів кодувань, у тому числі українську, англійську, французську, російську. Має функції форматування та правки текстів шрифтом Брайля, додавання файлів з тактильною графікою, підтримує деякі математичні коди, працює з таблицями та відправляє підготовані файли на брайлівський принтер для друку. Підтримує майже всі існуючі моделі брайлівських принтерів.
21000 грн.
До порівняння

Більшість людей, які стикалися з текстами шрифтом Брайля, розуміють суть: "клітини Брайля", що складаються з піднятих крапок різними візерунками замінюють звичайні літери, та надають можливість незрячим людям читати на дотик. Але багато людей не усвідомлює, що заміна плоскодрукованих символів на "клітини Брайля", як правило, не є один-до-одного. Існують свої правила, додаткові символи та ознаки, які додаються та враховуються при перетворенні на текст шрифтом Брайля. Форматування брайлівських сторінок також порушує багато питань. DBT виконує автоматичне перетворення та форматування звичайного тексту на текст шрифтом Брайля (і навпаки), а також надає можливість працювати безпосередньо з текстами шрифтом Брайля: корегувати їх, надсилати на друк.

Основні функції, можливості та особливості програми Duxbury BrailleTranslator (DBT):

 • Введення тексту. DBT дозволяє імпортувати файли в форматі MS Word, WordPerfect, HTML. Текст також можна створювати безпосередньо в редакторі DBT. Вводити його можна як звичайним способом, так і шестикрапковим шрифтом Брайля. У другому випадку клавіші "І", "В", "А" і "О", "Л", "Д" працюють як клавіші брайлівської друкарської машинки.
 • Імпорт документів. DBT імпортує (відкриває) широкий спектр форматів: Microsoft Word 2007/2010/2013/2016, Open Office, HTML або текстові файли. DBT може імпортувати математичні файли LaTeX, графічні файли TactileView, файли з програми перекладу музики GOODFEEL з Dancing Dots. А також файли безлічі брайлівських форматів, наприклад, brf.
 • Можливість додавання в текст тактильних малюнків шляхом вставки файлів з тактильною графікою.
 • Наявність "ключів форматування". Ключі форматування - це вбудовані команди, що дозволяють задати необхідний формат документів. Комбінації таких ключів форматування створюють "стилі", що ще більш полегшує роботу з текстом.
 • Бібліотека "Стилів" і "Шаблонів", нщо налаштовуються користувачем. Основні стилі вже закладені в програмі, але користувачеві доступні також усі інструменти для створення нових. Сукупність ключів форматування, стилів і тексту можна зберегти як шаблон і використовувати в подальшому для створення нових документів.
 • Режими перегляду: WYSIWYG (what-you-see-is-what-you-get) - що бачиш на екрані, то і отримуєш при друку; і в кодованому вигляді (how-you-get-what-you-want) - як саме ти отримуєш те, ти хочеш. Просте перемикання між режимами.
 • Рядок перетворення. У тексті шрифтом Брайля рядок перетворень показує цей текст плоскодрукарським шрифтом (і навпаки).
 • Орфографічний словник на 300000 слів.
 • Функція "Quick Find Misspelling" дозволяє швидко виявити орфографічні помилки і усунути їх.
 • Таблиці перетворення включають понад 170 різних мов і варіацій, в тому числі українську, англійську, французьку, російську, а також скорочений шрифт Брайля майже для всіх регіонів світу, де зазвичай використовується скорочений шрифт Брайля.
 • Русифікований інтерфейс.
 • Довідка при натисканні клавіші F1.
 • Підтримує практично всі існуючі моделі брайлівських принтерів.

Системні вимоги:

 • Для Microsoft Windows: Windows 7, Windows 8, або Windows 10.
 • Для Mac: Mac OSX El Capitan (10.11), Sierra (10.12), High Sierra (10.13) або вище.
Призначення
Для незрячих
Виробник
Duxbury Systems, США
Тип ліцензії
постійна
Синтез української мови
Наявний